Jak przygotować skórę do zabiegów kosmetycznych?

Aby zabiegi kosmetyczne były skuteczne i przynosiły oczekiwane efekty skórę przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować. Podstawą jest zrobienie dokładnego demakijażu delikatnym płynem np. miceralnym. Zmycie resztek kosmetyków ze skóry jest niezbędne i powinno być wykonywane sprawdzonymi preparatami. Jeżeli skóra jest czysta i odświeżona można przejść do kolejnego zabiegu, czyli peelingu. Jest to mechaniczne usunięcie martwego naskórka za pomocą odpowiednich kosmetyków. Do skóry normalnej, tłustej lub mieszanej zaleca się stosować korund. Natomiast skóra wrażliwa, cienka lub alergiczna wymaga specjalnego traktowania. W takich przypadkach warto użyć delikatnego preparatu, jakim jest peeling enzymatyczny.

Korund mikrokrystaliczny zwiększa wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach (kremach, maskach, ampułkach), a tym samym zwiększa skuteczność ich działania. Skóra po zabiegu jest odżywiona, bardziej elastyczna i gładsza. Zabieg pobudza do wzrostu komórki w głębszych warstwach skóry, czego efektem jest odnowa naskórka.

Regularne wykonywanie peelingu rozjaśnia przebarwienia, odblokowuje pory, wyrównuje koloryt skóry oraz spłyca zmarszczki. Warstwa rogowa naskórka staje się cieńsza, wygładzona i oczyszczona. Peeling mechaniczny pobudza mikrokrążenie i dotlenia skórę. Zabieg powinien być stosowany jeden lub dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb skóry.

Przed wykonaniem peelingu z użyciem korundu należy przygotować mieszankę, którą dokładnie wmasowujemy w skórę. Do tego celu można wykorzystać np. 1% kwas hialuronowy, żel do mycia twarzy, mleczko lub wybrany olejek. Niewielką ilość korundu (około pół łyżeczki) należy wymieszać z wybranym preparatem, tak, aby powstała gęsta zawiesina. Po czym należy wymieszać mieszankę, dokładnie wmasować z skórę twarzy lub ciała, po czym spłukać ciepłą wodą. Cały zabieg nie powinno się wykonywać długo oraz nie należy mieszanki wmasowywać głęboko w skórę, gdyż może to podrażnić naskórek.
zabieg kosmetyczny

Peeling enzymatyczny jest bardziej delikatny, niż ten z użyciem korundu. Jego działanie opiera się rozpuszczeniu połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej naskórka. Peeling enzymatyczny zawiera enzymy roślinne, np. papainę (enzym pozyskiwany z papai), bromelainę (enzym pozyskiwany z ananasa), keratolinę (enzymatycznym pochodzenia biotechnologicznego) lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży. Efekty zabiegu są takie same jak w przypadku korundu, czyli usunięcie obumarłego fragmentu naskórka. Peelingu przypomina nałożenie maski i po pewnym czasie zmycie jej. Preparat ma konsystencję maski i nie zawiera drobinek ścierających. Taki rodzaj peelingu polecany jest dla osób ze skórą delikatną, suchą, wrażliwą i alergiczną. Szczególnie warto go zastosować do cery problematycznej, trądzikowej, skłonnej do podrażnień. Nie powoduje pękania naczynek, jak ma to miejsce w przypadku peelingów ziarnistych. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, kosmetyk z enzymami roślinnymi, nie wymaga intensywnego masażu twarzy, który może powodować rozsiewanie bakterii lub powstanie stanów zapalnych.

Zastosowanie peelingu enzymatycznego jest bardzo proste. Wystarczy go równomiernie rozprowadzić na oczyszczonej skórze twarzy, szyi lub dekoltu. Należy pominąć okolice oczu i ust. Maskę należy pozostawić na skórze na około 5-8 minut, po czym zmyć maskę wacikiem z tonikiem lub wodą. Po zabiegu można przejść do kolejnych czynności pielęgnacyjnych, jak oczyszczanie manualne lub nałożenie masek, serum lub koktajli odpowiednio dobranych do rodzaju skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>