Włosy a słońce – przydatne porady

Wysoka temperatura negatywnie wpływa na nasze włosy. Jest ona niebezpieczna zarówno w postaci ciepłego nawiewu suszarki, jak również promieni słonecznych. Połączenie promieniowania UV z morską wodą zawierającą sól i chlor jest zabójcze dla cebulek i struktury włosa. Aby po powrocie z urlopu cieszyć nie tylko brązową opalenizną, lecz także zdrowymi i zadbanymi włosami, warto wcześniej zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Zdarza się, że jest już za późno, aby przeciwdziałać wielu efektom nadmiernych promieni słonecznych i nożyczki to jedyny sposób na regenerację. Z tego powodu należy wprowadzić kilka zasad do codziennej higieny włosów, szczególnie podczas letnich dni.

włosy a słońce - pielęgnacja

Nie tylko nasza skóra potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej. Taka ochrona potrzebna jest także naszym włosom w postaci odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji. Wiele firm kosmetycznych w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz preparatów do ochrony włosów. Najlepiej zastosować lekki, nieobciążający włosy kosmetyk w postaci mgiełki lub sprayu. Polecam mgiełkę Jantar z wyciągiem z bursztynu firmy Farmona. Mgiełka doskonale nawilża i regeneruje włosy, przy jednoczesnej ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Wyciąg z bursztynu oraz szereg witamin i minerałów sprawia, że preparat odżywia zniszczone i wysuszone końcówki. Włosy po użyciu preparatu są miękkie, gładkie i puszyste. Fryzura doskonale się układa i nie wymaga ciągłych poprawek. Duża, a zarazem lekka butelka plastikowa zawiera pompkę ze spryskiwaczem, który ułatwia aplikację preparatu na włosy. Warto kosmetyk zabrać do torby podróżnej lub plażowej, gdyż na pewno znajdzie zadowolonych użytkowników.
W przypadku, gdy nie możemy znaleźć lub zapomnieliśmy kupić odpowiedni produkt do ochrony włosów w prosty sposób możemy sami wykonać preparat. Wystarczy wymieszać niewielką ilość filtru ochronnego do ciała z wodą mineralną, po czym spryskać włosy za pomocą dozownika ze spryskiwaczem. Oprócz preparatu na włosy musimy pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej ochronić włosy za pomocą kapelusza lub chustki. Choć większość kobiet unika tego typu gadżetów. Dodatkowo przed wejściem do wody należy włosy spłukać wodą mineralną, co stanowi ochronę przed solą i chlorem zawartym w wodzie morskiej. Natomiast po wyjściu z wody nie można zapomnieć o umyciu włosów, gdyż sól i chlor zawarty w wodzie wzmacnia działanie promieni i szybko uszkadza delikatną strukturę włosa. Ponadto istotna jest także regeneracja włosów poprzez używanie odżywek i masek. Codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu warto zafundować włosom kompleks masek regenerujących, odżywczych lub nawilżających. Dodatkowym czynnikiem wpływającym negatywnie na nasza fryzurę jest suche i gorące powietrze suszarek lub używanie prostownicy. Należy unikać tych urządzeń. W przypadku, gdy musimy je zastosować najlepiej, aby używać zimnego nawiewu suszarki lub niską temperaturę nagrzewania prostownicy. Nawilżenie od wewnątrz jest równie istotne jak to zewnętrzne. Picie dużej ilości wody odpowiednio nawilży organizm oraz pomorze w regeneracji po letnich upałach. Warto stosować także dietę bogatą w białko.
Odpowiednią ochronę włosów przed szkodliwym działaniem UV należy dostosować również do koloru włosów. Blondynki są bardziej narażone na promienie UV, gdyż włosy blond zawierają mniej naturalnego barwnika, niż ciemne włosy. Zdecydowanie lepiej mają brunetki, ponieważ ich włosy są bardziej odporniejsze i mocniejsze.
Jednak najważniejszą zasadą jest umiar w kąpielach słonecznych, gdyż ich nadmiar nie tylko negatywnie oddziału na włosy, lecz także na skórę. Odpowiednia ochrona w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem to jedyna recepta, aby w pełni cieszyć się z udanych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>