Zadbaj o stopy przed latem!

Pogoda za oknem jest coraz bardziej słoneczna i pomału zrzucamy kolejne warstwy ubrań. Już niebawem przyjdzie kolej na pokazanie stóp. W związku z tym warto zwrócić na nie uwagę i odpowiednio przygotować. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów pedicure. Wiele z nich można wykonać samodzielnie we własnej łazience przy pomocy  niedrogich urządzeń.

Kompleksową pielęgnację najlepiej rozpocząć od złuszczenia naskórka, który podczas zimy stał się zgrubiały i szorstki. Jeżeli skóra pięt nie jest zbyt gruba można martwy naskórek zetrzeć pumeksem na mokro. W przypadku grubej warstwy skóry oraz pękających pięt warto pokusić się o bardziej profesjonalne rozwiązanie. W tym celu proponuję skarpetki  złuszczające zawierające w środku płyn łączący różne kwasy: kwas mlekowy, kwas salicylowy, kwas cytrynowy, kwas glikolowy, mocznik. Takie połączenie substancji peelingujących szybko i skutecznie rozwiąże problem zgrubień, pęcherzy i pękających pięt.

Skarpety są jednorazowego użytku w uniwersalnym rozmiarze. Ich użycie jest bardzo proste – wystarczy nałożyć je na stopy na około 60-90 minut, po czym zdjąć i umyć stopy. W czasie około 7 dni od zabiegu skóra stóp zacznie samoistnie złuszczać się. W trakcie tego procesu nie zaleca się używać pumeksu lub tarki do likwidacji martwej skóry. Najlepiej poczekać, aż martwy naskórek sam odpadnie. Warto podkreślić, że produkt jest całkowicie naturalny, przebadany dermatologicznie. Skóra po zabiegu jest niezwykle gładka, zregenerowana oraz pozbawiona nieestetycznych zgrubień.

Alternatywą do skarpetek złuszczających są mechaniczne tarki i urządzenia elektryczne do usuwania martwego naskórka. Często na piętach pojawiają się pęknięcia, zgrubienia oraz pęcherze, które trudno usunąć za pomocą pumeksu. W tym celu warto zastosować urządzenia elektryczne, jak frezarka derma peeler lub pedispinn.

Frezarka derma peeler jest urządzeniem zasilanym na baterie, co sprawia, że jego działanie jest niezwykle silne. Pilnik obraca się 30 razy na sekundę o 180 stopni. Zabieg wykonuje się szybko, ale precyzyjnie. Pomaga w tym ergonomiczny kształt rączki, a także niewielki rozmiar i waga. Urządzenie idealnie sprawdza się podczas wakacyjnych wyjazdów i  służbowych podróży. Dodatkowym atutem derma peeler jest zestaw wymiennych głowic, które można wymieniać po stępieniu się poprzedniej głowicy. Produkt jest bezpieczny w

użytkowaniu, ponieważ nie zawiera ostrzy mogących skaleczyć skórę pięt. Można go także używać do wygładzania łokci lub kolan. Innym urządzeniem do pielęgnacji zgrubiałej skóry stóp jest pedispinn. To nowoczesny produkt do wykonywania zabiegów pedicure. Podobnie jak urządzenie wskazane powyżej – derma peeler – pedispinn zasilany jest na baterie. Zmieści się w każdej kosmetyczce, gdyż jest niewielkich rozmiarów. Zawiera nakładkę ścierającą i wygładzającą do likwidacji martwego naskórka. Oprócz dwóch rodzajów nakładek urządzenie wyposażone jest w zbiornik do zbierania usuniętego naskórka. Po zabiegu wystarczy odkręcić pojemnik i wysypać do kosza resztki naskórka. Miejsce zabiegu pozostaje czyste i schludne. Produkt doskonale sprawdza się nawet w przypadku uporczywych pęcherzy i zgrubień. Skarpetki złuszczające, derma peeler oraz pedispinn to innowacyjne urządzenia do pielęgnacji stóp, szczególnie zaniedbanych i wymagających pielęgnacji. Skóra po okresie zimowym wymaga specjalnego traktowania, dlatego warto zakupić te produktu i cieszyć się gładkimi i zadbanymi stopami już po jednym użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>